Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkanı Nasıl Sağlanır

1
618

Sosyal belediyelik amacıyla bir çok belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı sunduğunu duymuşsunuzdur. Sadece iş olarak değil diğer sosyal yardımların da olduğunu biliyoruz. Ama bizi konumuz belediyelerin verdiği ek işler olduğundan o konuda bilgi vermeye çalışacağız. Çünkü çoğu zaman insanlar ek iş bulma konusunda zorlandıklarından birilerinin aracılık etmesi gerekiyor. Bunu çoğu zaman bir aracı kurum yönetirken bazen de belediyelerin veya kaymakamlıkların aile, sosyal bölümleri ilgileniyor.

Eğer geliriniz harcamalarınıza yetmiyorsa bir ek iş yaparak bütçenize katkı sağlamak için bu türden bir iş almanız gerekir. Bunun için yapmanız gereken birkaç adım var. İsterseniz onlardan bahsedelim. Belediyelerden nasıl ek iş alabilirsiniz tespit edelim. Bunun için ilk önce belediye binasına giderek böyle bir iş yapmak istediğinizi belirtirseniz onlarda sizi ona göre yönlendirecektir. Genellikle onlarda kendi sosyal yardımlaşma ve ek iş birimlerine yönlendirecektir. Sizden bazı evraklar talep edeceklerini düşünüyorum. Özellikle belirli gelir düzeyindeki kişilere vermek için sizden gelir belgesi isteyebilirler. Bu tür çalışmalara çok kişi başvuracağı için muhtemelen sizi sıraya koyacaklardır. Yoğunluk durumuna göre sizinle iletişim kuracakları düşüncesindeyim.

Belediyeler Neden İş Verir

Aslında bu sorunun cevabını daha önce verdik gibi. Bazen belediyelerin ev hanımlarına doğrudan kendileri de iş verebilir. Bazen de bu işlere aracılık ederek başka işverenler ile bu işe ihtiyaç duyan kişileri birleştirmek için yardımcı olabilir. Amacı sosyal yardım olmak olan belediyeler bu sayede yeni bir iş kapısı açmış olur.

Belediyelerin Meslek Edindirme Kursları

Bu konuya özellikle dikkat çekmenizi istiyorum. Bugün bir çok belediye halka açık ve ücretsiz şekilde meslek edindirme kursları ile özellikle bayanlara yönelik bir çok kurs açıyor. Bu merkezlerde evde yapılabilecek bazı iş örnekleri için eğitimler veriyor. Hatta bu eğitimlerin sonunda sertifika dahi verdiğini biliyoruz. Bu eğitimleri alarak belediyelerin verdiği iş imkanları içi avantaj sağlayabilirsiniz. Hem kurs merkezinden tanıştığınız kişiler hem de sertifikanız sayesinde doğrudan sizi tercih edebilirler. Sadece bu açıdan değiş işi doğru şekilde öğrenip, yapma ve teslim etme konusunda da bilgi sahibi olacağınız için ayrıca sizlere avantaj sağlayacaktır.

Hangi Belediyeler İş Verir

Açıkçası bunu doğrudan belirtmemiz mümkün değil. Ancak sizin de tahmin edebileceğiniz üzere İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi kalabalık yerlerde ve ilçe belediyelerinde bu tür faaliyetler daha fazladır. Bunun için en doğru yolun bulunduğunuz ilçenin belediyesinden başlayarak yola çıkmanız olacaktır.

1 Yorum

  1. Mrb işe ihtiyacim var lütfen yardımcı olurmusunuz öğrenciyim babam yatalak annem bizi bıraktı bende çalışarak okumak istiyorum Allah rızası için yardımınıza ihtiyacım var

Comments are closed.