Evde Para Kazanma Yolları

1
219

Günümüzde bir çok kişi evde para kazanma yolları yöntemleri arasından kendine uygun işleri bularak para kazanmak istiyor. Çünkü artık evden çıkmadan para kazanmak mümkün hale gelmiş durumda. Bu nedenle ister ek iş olarak olsun isterse serbest çalışma modeli ile evde para kazanma için uğraşanlar için çeşitli seçenekler mevcut. İsterseniz gelin beraber bu seçeneklere göz atalım ve evinizden çıkmadan yapabileceğiniz iş modellerine göz atalım.

Evde Para Kazanma

Biz bu yazımızda birkaç evden para kazanma modeli sunacağız. Ancak bilmenizi isteriz ki bunlardan çok daha fazla model bulunmakta. Zamanla o iş modellerini de ekleyeceğiz. Özellikle internet dünyasının benzersiz fırsatlarına kapı açacağız. Erkek ya da kadınlar için özellikle ev hanımları için farklı iş modelleri mevcut. İsterseniz vereceğimiz örnekleri detaylandırarak bizim aklımıza gelen örneklerden bahsedelim.

Evde Diğer Firmaların İşlerine Yardım Etme

Bu seçenek aslında en çok tercihlerden birisidir. Kendi işlerini yetiştiremeyen firmalar bu işleri tamamlaması için yardımcı eleman tutarlar. Yeterince zaman ve kaynak ayırılmayan bu işler için dışarıya iş verirler. Sizde bu seçenekleri değerlendirerek onların dışarıya verdiği işleri bulup yapabilirsiniz. Önceki konularımızda fazlasıyla örnek verdik.

Evde Çağrı Merkezi Operatörlüğü

Günümüz şartlarında artık telefon ve bilgisayar bize benzersiz işler sunuyor. Artık çağrı merkezleri ve telefon hizmetleri gibi işler yaygınlaşıyor. Üstelik zorunlu hale geliyor. Özellikle engelli vatandaşlarımızın tercih ettiği bu sistem ile evinizden dahi çıkmadan bir markanın müşteri desteği hattı üzerinden telefonla iletişim kurarak hizmet sunabilirsiniz. Bunun için il ilçe ayrımı olmaksızın her yerden yapılabilecek bir iş. Tabi diksiyon gibi bazı konularda da başarılı olmanız gerekir.

Evde Katalog işleri ile satış yapmak

Bu genellikle kozmetik ürünler ağırlıklı olarak bazı ürün gruplarını satıp ya da satımına aracılık edip komisyon alma işidir. Eğer çevrenizde geniş bir tüketici kitleniz varsa katalogdaki ürünlerden oluşan satışlar başına kazanç elde edersiniz. Bu sayede kendi ağınızı dahi oluşturup geniş ürün kitlesi ve bayilik sistemi ile her satıştan küçükte olsa kazançlar elde edersiniz. Burada sizin aldığınız, ürettiğiniz bir ürün şart değil. Amaç komisyon karşılığı ürünler satmak veya sattırmak.

Örgü Dantel Gibi El İşleri Yapmak

Bu herkesin bildiği daha çok ev hanımlarının tercih ettiği bir iş modelidir. Örgü, yazma, lif, patik, atkı gibi ürünleri yapıp bunları çeşitli yerlere satabilirsiniz. Ama bu iş modeli eski olduğu kadar kazandırmadığı da kesin. Çünkü artık herkes bu işleri yapabiliyor ve bu ürünlere olan talepte azalmış durumda. Özellikle hazır üretim ürünler çoğaldıkça önemini de kaybediyor.

1 Yorum

  1. Meraba ben ev hanımıyım istanbul da yaşıyorum evde ek işe çok ihtiyacım var paketleme işi yapabilirim lüften dönüş yapın maddi manevi çok sıkışığım

Comments are closed.