Zekice İş Fikirleri Bularak Daha Çok Kazanın

0
127

Günümüzde iş kurmak artık o kadar kolay değil. Ancak zekice iş fikirleri bularak iş kurmak sıradan bir işe göre çok daha zor. Çünkü zekice iş fikirleri bularak para kazanmak için zeki bir şekilde düşünerek aklınızın sınırlarını zorlayıp yeni şeyler ortaya koymanız gerekir. Artık herkesin düşük sermaye ile başlayarak iş kurması mümkündür. Hergün kurulan yeni iş sayısı giderek artıyor. İşte sizi onlardan bir kaç adım öne çıkaracak bir düşünceniz olmalı ki daha başarılı olabilesiniz.

Burada bahsetmek istediğimiz olmayan bir şeyi bulmak, yaratmak değil. Onu yaparsanız zaten mucit olursunuz çok daha farklı konular konuşursunuz. Bizim söylemek istediğimiz zekanızı kullanarak olanı farklı biçimde yeniden oluşturarak, tasarlayarak ve pazarlayarak farklı davranın. Böylece klasik girişimlerden daha başından farklı olmuş olursunuz. Herkesin zekasının ortalama bir düzeyde olduğunu kabul edersek geriye onu kullanma becerisi geliyor. Diğer tecrübelerinizle de birleştirerek zekice iş fikirleri ortaya koyarak rakiplerinizden çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Örneğin size zekanızı zorlamanız için bir kaç öneri sunalım. Tabi bunlar herkesin bildiği genel düşünceler ve fikirler olduğunu unutmayın. Buraya kadar bizden, bundan sonra yeni şeyler sizden olması şartıyla kendi işinizi kurabilirsiniz.

Teknoloji, bilişim, mobil dünya gün geçmeden yeni bir şeyler ortaya koyuyor. Artık insanların işlerinin büyük kısmı sanal ortama taşınmış durumda. Yemek siparişinden, kıyafete, ürün satışından her türlü hizmete uzanan bu alem o kadar geniş bir ağa sahip ki hızına yetişmek mümkün değil. Eğer biraz dahi zekice düşünseniz bu hıza bir yerden katılmak ve bu pastanın kıyısında, köşesinde yer almak gerekir. O nedenle zekice iş fikirleri arasında en önemli yeri sanal ve sosyal alem koruyor.

Mobil dünya, cep telefonları, iletişim araçları. yukarıda saydığımız maddenin bir devamı olan ve mobil sektöründe de önemli adımlar atıldı. Uygulama ve hizmet bazlı bir çok hayatımızı kolaylaştıran şeyler mobil cihazlarımıza ve ceplerimize girdi. Bunun en güzel örneği bankacılık sektörü. İşte bu tarz hayatımızı kolaylaştıracak, şimdiye kadar yapılmamış veya eksik yapılmış şeyler üzerinde durarak bunlara odaklanabilirsiniz.

Hizmet sektörü her gün büyüyor. Artık insanlar her işini başkasına yaptırma amacıyla çalışıyor. Yani kendisinin yapmadığı, yapamadığı işler için başkalarından yardım alıyor. Bu nedenledir ki hizmet sunan kişilerin sayısı artıyor. Bu amaçla sizde bir şeyler düşünerek hizmet sektörü için bir çalışmalar yapabilirsiniz. Hizmet sadece fiziki olarak yardım olarak değil de her türlü iş olarak düşünebilirsiniz. Örneğin Berber, fırın, bakkal gibi her iş esasen hizmet kategorisine girebilir.

Bu listeyi uzatıp sürdürmek hiçte zor değil. Fark ettiyseniz genellikle hep ortak payda üzerinde devam ediyor. Bu nedenle sizde zekice iş fikirleri düşünürken bu tarz hem talep görecek hem de devamlılık sağlayacak bir seçenek düşünebilirsiniz.